Wiele osób, nim przeprowadzi się do własnego domu czy mieszkania, wynajmuje lokum od kogoś innego. W takim wypadku często nie trzeba kupować całego wyposażenia kuchennego czy innych elementów, gdyż większość z nich znajduje się już na miejscu. W momencie zakupu własnego mieszkania i przenosin pojawia się więc konieczność uzupełnienia akcesoriów domowych. Warto pomóc w tym zadaniu znajomym, szczególnie gdy zaprosili Cię na tak zwaną „parapetówkę”.

Akcesoria kuchenne

Dobrym pomysłem na obdarowanie przyjaciół jest często wręczenie im jakichś akcesoriów kuchennych. W zależności od Twojego budżetu może to być coś drobnego lub większy zestaw. Możesz podarować na przykład naczynie żaroodporne prostokątne, które świetnie sprawdzi się do robienia zapiekanek. Na pewno się przyda. Twoim prezentem może być też zestaw noży albo duży przyprawnik.

Elementy dekoracyjne

Jeśli masz poczucie estetyki, a jednocześnie wiesz, co lubią Twoi znajomi, możesz pokusić się o zakup jakiegoś atrakcyjnego dodatku do mieszkania. Najlepiej jednak nie kombinuj za dużo, aby nie przesadzić. Wystarczy kupić ładny wazon czy nawet kwiatek doniczkowy albo wyjątkowy obrus.

Wyposażenie do serwowania posiłków

Dobrym pomysłem może być też podarowanie przyjaciołom zastawy stołowej lub zestawu do kawy. Będzie to świetny prezent, jeśli planujesz złożyć się na zakup z innymi osobami. Wtedy można już kupić coś większego. Decydując się natomiast na podarunek we własnym zakresie, nie przesadzaj z wielkością prezentu, aby nie zawstydzić znajomych. Filiżanki dla dwojga i dzbanek do kawy w zupełności wystarczą.