Znajomy ma urodziny? A może Twoi rodzice świętują czterdziestą rocznicę ślubu? Doskonałym prezentem na wiele okazji będzie jeden z praktycznych przedmiotów do wyposażenia kuchni. Zorientuj się tylko, czy osoba, którą chcesz obdarować nie ma już czasem podobnego.

Zestaw szklanek i kieliszków

Naczynia przeznaczone do picia różnych napojów to często te przedmioty, które najszybciej się tłuką. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi i już kieliszek wypada z ręki albo niechcący potrącona szklanka ląduje na podłodze. Jeśli więc kupisz solenizantowi czy jubilatowi zestaw jednakowych szklanek, filiżanek czy kieliszków, na pewno się ucieszy. Tego nigdy gość, a każdy gospodarz cieszy się, gdy może przyjąć gości przy stole zastawionym jednakowymi elementami, a nie pochodzącymi z różnych kompletów. W końcu będzie mógł pozbyć się starych przedmiotów, które nie prezentują się już tak ładnie.

Naczynie żaroodporne

Jeżeli wiesz, że świętująca osoba ma jakieś praktyczne marzenie, to je spełnij. Może to być naczynie żaroodporne czy jakiś inny element wyposażenia. Zadbaj, by podarowany prezent dobrze się prezentował. Zastanów się też nad kształtem. Nieraz bowiem ma znaczenie, czy naczynie żaroodporne jest prostokątne, czy okrągłe i jak duże dania pomieści.

Czajnik z podgrzewaczem

Ciekawą opcją na prezent jest też czajnik z podgrzewaczem. Umożliwia on podanie napoju, który nie ostygnie tak, jak przy używaniu zwykłego dzbanka. Taki element wyposażenia ucieszy każdego. Sprawdzi się i na świątecznym stole, i wtedy, gdy solenizant zapragnie poczytać książkę, popijając przy tym ciepłą kawę.