Co jakiś czas niemal każdemu zdarza się przyjmować gości. Warto być wtedy przygotowanym i wyposażonym w odpowiednią ilość naczyń: zarówno tych do gotowania, jak i podawania posiłków. Zapoznaj się z naszym artykułem i upewnij, czy następnym razem nie zabraknie Ci jakichś ważnych elementów wyposażenia.

Zadbana kuchnia

Po pierwsze, myśląc o obiedzie, który zamierzasz przygotować dla swoich gości, zastanów się czy masz wszystko, co będzie Ci potrzebne do gotowania. Najlepiej zdecyduj się na sprawdzone potrawy, aby ograniczyć sobie stresów. Ewentualnie, jeżeli masz jeszcze czas do terminu planowanego spotkania rodzinnego czy przyjacielskiego, możesz poeksperymentować, aby w dniu przyjęcia być już pewną nowych dań. Czy masz odpowiednią patelnię np. non stick albo naczynie żaroodporne okrągłe do przygotowania posiłku? Jeśli nie, teraz jest czas na zakupy.

Pięknie zastawiony stół

Pyszne jedzenie to nie wszystko. Zadbaj też o wystrój stołu, bo nie od dziś wiadomo, że jemy również oczami. Ładna zastawa i obrus stanowi podstawę. Zastanów się też, w czym podasz przygotowane dania. Masz atrakcyjne półmiski? A może Twoje naczynie żaroodporne okrągłe jest na tyle ładne, że główny posiłek pozostanie w nim? Wyobraź sobie, jak powinien wyglądać stół tego dnia i zapisz, jakich naczyń Ci jeszcze brakuje. Może od dawna miałaś kupić dzbanek do kawy i herbaty albo chciałaś zmienić serwis kawowy? Dobrze będzie zrobić to przed następnym zaproszeniem gości. Dzięki temu stół będzie wyglądał jeszcze piękniej.