Masz ochotę na zapiekankę makaronową albo ryżową, ale nie wiesz, jak ją przyrządzić? Koniecznie przeczytaj nasz wpis. Dowiesz się z niego, co będzie Ci potrzebne i jak najprościej zrobić smaczny, zapiekany obiad. Miłej lektury!

Składniki i wyposażenie

Nim zaczniesz zajmować się tworzeniem swojego nowego, popisowego dania, sprawdź czy w kuchni masz wszystko, co będzie niezbędne do jego stworzenia. Potrzebne będzie Ci naczynie żaroodporne prostokątne. Jeżeli dysponujesz już jakimś, ale okrągłym, to także się ono sprawdzi. Po prostu prostokątny produkt byłby naszym zdaniem wygodniejszy. Zadbaj też o składniki. Ich dobór zależy tak naprawdę od Twoich upodobań. Na pewno musisz mieć ryż, makaron albo ewentualnie kaszę. Kup też ulubione warzywa, a jeśli je jadasz, to również mięso. Do sosu przyda się natomiast na przykład śmietana i różne przyprawy. Możesz też zaopatrzyć się w gotowy produkt. Na wierzchu zapiekanka może być posypana serem żółtym lub mozzarellą.

Przygotowanie zapiekanki

Warzywa pokrój w kostkę takiej wielkości, jak lubisz. Mięso mielone przypraw i przysmaż na patelni, a jeśli wolisz na przykład kurczaka, to pokrój go w niewielkie paski lub kosteczkę i także przysmaż. Następnie ułóż wszystkie składniki w naczyniu, odpowiednio doprawiając. Oblej je sosem, aby zapiekania nie była sucha. Na wierzchu możesz ułożyć wybrane warzywa czy posypać danie serem, aby ładnie stopniał, tworząc charakterystyczną skorupkę. To danie jest bardzo proste do wykonania i daje Ci niezliczoną ilość możliwości łączenia składników.